Piedalies Makulatūras vākšanas konkursā 2022./2023.!

22.09.2022

MakulatŪra Konkurss Final Facebook

Īstenojot vides izglītības programmu Latvijas mācību iestādēs un iesaistot aizvien plašāku sabiedrības daļu atkritumu šķirošanā ir uzsākts Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gadā.

Tās ietvaros skolu un pirmsskolas vecuma bērni tiek iesaistīti nevajadzīgo papīra un kartona krājumu nogādāšanai pārstrādei, tā mazinot pašu radīto atkritumu apjomu un rūpējoties par vidi. Konkursā aicinātas piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes no visas Latvijas.

Dalībnieku pieteikumi konkursam tiek pieņemti līdz 2023. gada 15. martam, bet rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2023. gada maijā. Reģistrēt izglītības iestādi konkursa datu bāzē un vairāk informācijas par konkursa norisi var uzzināt šeit: MAKULATŪRAS VĀKŠANAS KONKURSS

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” mācību iestādēs ir guvis plašu atsaucību valsts mērogā. Arī šogad visi makulatūras vācēji ne tikai piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām, bet saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā – par katru savākto makulatūras tonnu izglītības iestāde saņems 5 kg jauna papīra, sazinoties personīgi ar makulatūras izvešanas sadarbības partneriem pēc konkursa norises beigām.

Mēs, LAUTUS VIDE PS, esam sadarbības partneris Vislatvijas makulatūras konkursam “Tīrai Latvijai” jau 3. gadu, jo uzskatām, ka atkritumu šķirošana un rūpes par apkārtējo vidi ir jāsāk mācīt jau bērnībā. Tas, mūsuprāt, ilgtermiņā ļaus iegūt vēlamos rezultātus iedzīvotāju izpratnei par resursu atkārtotu pielietojumu un veicinās vides ilgtspēju kopumā.

Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, “Latvijas valsts meži” AS , “LAUTUS VIDE” PS, “Pilsētvides serviss” SIA , “Līgatnes papīrs” SIA, “Balticfloc” SIA.

Domā globāli, rīkojies lokāli! ♻️