TURPINĀM ATKRITUMU TVERTŅU DIGITALIZĀCIJU

10.01.2022

Aktīvi turpinām atkritumu izvešanas digitalizācijas procesu Rīgas Zemgales priekšpilsētā.

Atgādinām, ka atkritumu tvertnes aprīkojam ar radiofrekvences identifikācijas tehnoloģiju sistēmas (RFID) mikroshēmām, bet specializētos transportlīdzekļus – ar to nolasīšanas iekārtām.

RFID sistēma, kopā ar jau automašīnām uzstādīto GPS sistēmu, ļauj operatīvi pārvaldīt un kontrolēt atkritumu tvertņu izvešanas laiku un izpildes precizitāti, sniedzot atkritumu apsaimniekotājam tūlītēju informāciju darba procesā.

Uzstādītā sistēma nekādā veidā neiegūst un neuzkrāj datus par konteinera īpašnieku un viņa paradumiem. Tās vienīgais uzdevums ir precīzi fiksēt, kas noticis ar atkritumu konteineru. Uzstādītā RFID sistēma atvieglos gan saziņu ar klientiem ārkārtas situācijās, gan dos iespēju Rīgas pilsētas pašvaldības IT platformām sniegt precīzus atkritumu apsaimniekošanas norises datus.

RFID sistēma sastāv no:

  • mikroshēmas, kas tiek uzstādīta uz atkrituma tvertnēm, nesatur nekādus barošanas elementus un darbojas tikai no nolasītāja izstarotās enerģijas,
  • mikroshēmas nolasītāja, kas ir īpaši paredzēts koda nolasīšanai un uzstādīts uz specializētajām atkritumu savākšanas automašīnām,
  • datorsistēmas, kas nolasītos datus apstrādā un uzkrāj.

Pavisam RFID sistēmu plānots uzstādīt aptuveni 12 000 atkritumu tvertnēm.

Šie raidītāji ir droši, neatstāj nospiedumus apkārtējā vidē vai cilvēku veselībā, turklāt, ir gandrīz nemanāmi. RFID sistēma ir līdzīga tirdzniecības vietās uzstādītajām preču aprites kontroles sistēmām.

RFID sistēmas uzstādīšanu LAUTUS VIDE PS klientu tvertnēm plānots pabeigt līdz 2022. gada 1. aprīlim.

 

Rfid Tuvu