VISLATVIJAS MAKULATŪRAS VĀKŠANAS KONKURSS 2021./2022.!

28.09.2021

Zalajosta Plakats Makulatura 2021 2022

Īstenojot vides izglītības programmu Latvijas mācību iestādēs un iesaistot aizvien plašāku sabiedrības daļu atkritumu šķirošanā ir uzsākts Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gadā. Tās ietvaros skolu un pirmsskolas vecuma bērni tiek iesaistīti nevajadzīgo papīra un kartona krājumu nogādāšanai pārstrādei, tā mazinot pašu radīto atkritumu apjomu un rūpējoties par vidi.

Konkursā aicinātas piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikumi tiek pieņemti līdz 2022. gada 15. martam, bet rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2022. gada maijā. Reģistrēt izglītības iestādi konkursa datu bāzē un vairāk informācijas par konkursa norisi var uzzināt šeit: https://tirailatvijai.lv/makulaturas-vaksanas-konkurss-2021.

Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” mācību iestādēs ir guvis plašu atsaucību valsts mērogā. Arī šogad visi makulatūras vācēji ne tikai piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām, bet arī saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā. Par katru savākto makulatūras tonnu izglītības iestādes saņems 5 kg otrreizēji pārstrādāta papīra.

Pagājušajā mācību gadā, piedaloties 87658 izglītības iestāžu audzēkņu ģimenēm no 349 mācību iestādēm, pārstrādei nogādātas 587,972 tonnas makulatūras. Visvairāk konkursa dalībnieku – 132 izglītības iestādes – pērn bija no Rīgas reģiona un galvaspilsētas, savācot 213,605 tonnas makulatūras.

Mēs, LAUTUS VIDE PS, esam sadarbības partneris Vislatvijas makulatūras konkursam “Tīrai Latvijai” jau 2. gadu, jo uzskatām, ka atkritumu šķirošana un rūpes par apkārtējo vidi ir jāsāk mācīt jau bērnībā. Tas, mūsuprāt, ilgtermiņā ļaus iegūt vēlamos rezultātus iedzīvotāju izpratnei par resursu atkārtotu pielietojumu un veicinās vides ilgtspēju kopumā.

Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un PS “LAUTUS VIDE”.

Kopā mēs varam paveikt daudz vairāk! ♻️

PIETEIKTIES