600 000 11

info@lautusvide.lv

Iegādājies kompostējamos biopolimēru maisus 140 un 240 litru konteineriem

19.06.2024

Iegādājies kompostējamos biopolimēru maisus 140 un 240 litru konteineriem

No 2024. gada 1. janvāra Latvijā obligāti šķirojam bioloģiski noārdāmos atkritumus. Lai pārstrādes procesā tiktu iegūts kvalitatīvs komposts un par šo atkritumu apsaimniekošanu tiktu piemērots noteiktais BIO atkritumu tarifs, kas ir par 40% zemāks nekā nešķirotajiem atkritumiem, ir jāievēro pārstrādātāju noteiktās prasības, kas arī paredz, lai BIO atkritumi konteineros tiktu izmesti bez plastmasas iepakojuma.  

Lai nodrošinātu patīkamāku BIO konteineru lietošanu, īpaši vasaras sezonā, kā arī padarītu ērtāku BIO atkritumu konteineru izbēršanu un konteineru iekšpusi saglabātu iespējami tīru, SIA Lautus Vide saviem klientiem piedāvā iegādāties kompostējamos biopolimēru maisus 140 un 240 litru konteineriem. Šie maisi jāievieto konteineru iekšpusē, bet maisu malas ir jāuzstiepj uz konteinera malām, līdzīgi kā to dara atkritumu tvertnēm virtuvēs.

Maisi ir sapakoti ruļļos un viena 140l ruļļa cena ir 10.01 EUR, t.sk. PVN, bet viena 240 l ruļļa cena ir 13.00 EUR, t.sk. PVN. Viens rullis sastāv no 10 maisiem.

SIA Lautus Vide piedāvā iegādāties arī mazizmēra 10l BIO atkritumu maisus, kur ruļļa cena ir 2.25 EUR, t.sk. PVN. Viens rullis sastāv no 15 maisiem.

Atgādinām, ka BIO konteinerā būtu jānonāk virtuves atkritumiem un ēdiena paliekām bez iepakojuma, piemēram, dārzeņu un augļu atgriezumiem, mizām un serdēm, graudaugiem un to izstrādājumiem – maizei un konditorejai. Tāpat šajā konteinerā drīkst nonākt čaumalas, cietie piena produkti, piemēram, biezpiens un siers, kā arī kafijas vai tējas biezumi.

Pie atkritumiem, kas bioloģiski norādās, pieskaitāmi arī dārza atkritumi – augi un to saknes, lapas, zāle, zari, kuru diametrs nepārsniedz divus centimetrus, mulča, kā arī telpu atkritumi – telpaugi bez augsnes, novītuši ziedi.

Šajā konteinerā nedrīkst izmest atkritumu plastmasa maisiņā, ēdiena pārpalikumus plastmasas iepakojumā. Tāpat tajā nedrīkst liet šķidrumus, piemēram, zupu, pienu vai kefīru. Arī tūjas nedrīkst izmest brūnajā konteinerā, jo to sastāvā ir dažādas ēteriskās eļļas, kas kavē sadalīšanās procesu.

Biopolimēru maisus iespējams iegādāties SIA Lautus Vide klientu centrā, Uzvaras bulvārī 10, Rīgā. Ja vēlaties pieteikties kādam no SIA Lautus Vide pakalpojumiem, uzzināt vairāk par pakalpojumu saņemšanu vai radušies jautājumi par līgumu slēgšanu, sazinieties info@lautusvide.lv.

SIA Lautus Vide ir atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmums, kura ilggadējā pieredze nozarē garantē individuālu pieeju katra klienta vēlmēm un vajadzībām, saglabājot lielisku cenas un kvalitātes attiecību.

Image