600 000 11

info@lautusvide.lv

12.05.2023

MAKULATŪRAS VĀKŠANAS KONKURSS 2022./2023. NOSLĒDZIES

Vislatvijas Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gada sezonā ir noslēdzies ar pārsteidzoši lieliskiem rezultātiem. 439 Latvijas izglītības iestādes otrreizējai pārstrādei nodeva gandrīz 636 tonnas tīras un pārstrādei derīgas makulatūras. Tādā veidā šogad ir savāktas par 80 tonnām vairāk atkritumu kā pagājušajā gadā.

Aktīvākās izglītības iestādes ar lielāko nodoto makulatūras daudzumu šajā gadā ir:

  1. Stāķu pamatskolas kopā nododot 22 243 kg makulatūras
  2. Ķekavas vidusskolas kopā nododot 11 575 kg makulatūras
  3. Ludzas 2. vidusskolas kopā nododot 8 140 kg makulatūras

Savukārt, īpašu atzinību par aktīvāko makulatūras vākšanu uz vienu iestādes audzēkni saņems:

  1. Stāķu pamatskola ar 186.92 kg nodotās makulatūras uz vienu audzēkni
  2. Suntažu vidusskolas Lauberes filiāle “Zīļuks” ar 174.69 kg nodotās makulatūras uz vienu audzēkni
  3. Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas ar 112.50 kg nodotās makulatūras uz vienu audzēkni

Kampaņa “Tīrai Latvijai” norisinās jau 19. mācību gadu, apvienojot tās dalībniekus ar vadmotīvu “Domā globāli, rīkojies lokāli!”. Šogad makulatūras vākšanas konkursā iesaistot par 23% vairāk bērnu un jauniešu nekā pērn.

Visa kampaņas laikā savāktā makulatūra nogādāta pārstrādei Latvijā un kaimiņvalstīs. Tādā veidā tas kļūs par izejvielu jaunu papīra un kartona izstrādājumu ražošanā, samazinot jaunu resursu patēriņu un atkritumu noslodzi poligonos. Ikviena izglītības iestāde, kas piedalījās Makulatūras vākšanas konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg pārstrādāta papīra, kas, iespējams, tiks iegūts no viņu pašu savāktās makulatūras.

Makulatūras vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, PS “LAUTUS VIDE” un SIA “Clean R”.

Vairāk informācijas par kampaņas rezultātiem meklē: https://tirailatvijai.lv/index.php/kampana-tirai-latvijai-parstrade-savaktas-6357-tonnas-makulaturas

Tāpat ik vienu kampaņas dalībnieku ielūdzam uz Vides svētkiem 2023. gada 26. maijā, kur notiks laureātu sveikšana un Baltijā vērienīgākais meža un vides izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas” ietvaros. Pieteikuma anketu, kas jāaizpilda līdz 20.05.2023  un vairāk informācijas par pasākumu meklē šeit: https://www.tirailatvijai.lv/index.php/ielugums-piedalities-zalas-jostas-vides-svetkos-gada-lielakaja-vides-pasakuma-latvijas-meza-dienu

Tiekamies svētkos!

Image Image